In samenwerking met Indigo Preventie doet GGD Haaglanden onderzoek naar het uitgaan en genotmiddelengebruik van jongeren uit de regio Haaglanden. Dit is de rapportage van 2018. Eerdere onderzoeken naar deze doelgroep zijn gedaan in 2002,2003, 2011 en 2014.
Het doel van dit onderzoek is het krijgen van inzicht in aard en omvang van het middelengebruik onder jongeren en jong volwassenen in de leeftijd van 12 tot en met 35 jaar uit Den Haag en omgeving die uitgaan in Den Haag.
Den Haag is een stad met veel uitgaanslocaties. Voor uitgaanders is uitgaan meestal een feest, maar wel een feest met risico’s voor gezondheid en welzijn. Met kennis over deze jonge uitgaanders kan het beleid van de gemeente Den Haag gerichter worden ingezet.